Nincs engedélyezve a javascript.
A NÉMA LEVENTE
Szállítás:
5-15 munkanap
Rendelhető
1 840 Ft
Eredeti ár:
2 000.-

Árakkal kapcsolatos információk:

Eredeti ár: kedvezmény nélküli, javasolt könyvesbolti ár
Online ár: az internetes rendelésekre érvényes ár
Előrendelői ár: a megjelenéshez kapcsolódó, előrendelőknek járó kedvezményes ár
Korábbi ár: az akciót megelőző 30 nap legalacsonyabb ára ezen a weboldalon
Aktuális ár: a vásárláskor fizetendő ár
Tervezett ár: előkészületben lévő termék tervezett könyvesbolti ára, tájékoztató jellegű, nem minősül ajánlattételnek
Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

Önálló kötetben, a Kello diákkönyvtár sorozat részeként jelenik meg Heltai Jenő elragadóan könnyed és bájos, érzelmes háromfelvonásos színműve, A néma levente.
Leírás
Önálló kötetben, a Kello diákkönyvtár sorozat részeként jelenik meg Heltai Jenő elragadóan könnyed és bájos, érzelmes háromfelvonásos színműve, A néma levente. A történetet, amely \"az Úr 1479-ik évében\" játszódik, egy romantikus reneszánsz anekdota ihlette; címszereplője nem más, mint Agárdi Péter, Ferdinánd nápolyi király derék magyar leventéje, aki izzó szerelmet táplál egy szépséges ifjú özvegy, Zilia Duca iránt, akinek a férje, Orlando a közelmúltban halt dicső halált a Szentföldön. Ziliát mélyen megérinti a jóképű, kitartóan epekedő férfi, ám vonzalmát titkolja, hiába biztatják kedves barátnői, Gianetta és Monna Mea. Péter úgy dönt, hogy a tettek mezejére lép, és egy ősi piemonti hagyományra hivatkozva csókot kér szíve hölgyétől. ***Zilia kegyetlenül nagy árat kér a gesztusért cserébe: három év teljes némaságot. Bár Péter visszatér Mátyás király udvarába, szerelmes fogadalmát nem szegi meg, így hamarosan Néma Péterként híresül el az udvarban. Az uralkodó elhatározza, hogy meggyógyíttatja hű hadnagyát, és a világ minden tájáról hozat orvosokat, ám egyikük sem jut eredményre. Aztán egy nap megérkezik Mátyás király palotájába Zilia, akinek a fülébe jutott Néma Péter híre; a szépasszony azért érkezett, hogy maga is megpróbálkozzon a konok vitéz meggyógyításával... A kötet általános gyűjtőkörű könyvtárak mellett elhelyezhető iskolai gyűjteményekben is. \"https://www.kello.hu Š minden jog fenntartva\"
Adatok
Raktári kód:
L47247
ISBN:
9789634550198
EAN:
9789634550198
Megjelenés:
2022.
Hozzászólások