Nincs engedélyezve a javascript.
PÉLDÁS ASSZONYOK
Szállítás:
5-15 munkanap
Rendelhető
3 219 Ft
Korábbi ár:
2 974.-
Eredeti ár:
3 499.-

Árakkal kapcsolatos információk:

Eredeti ár: kedvezmény nélküli, javasolt könyvesbolti ár
Online ár: az internetes rendelésekre érvényes ár
Előrendelői ár: a megjelenéshez kapcsolódó, előrendelőknek járó kedvezményes ár
Korábbi ár: az akciót megelőző 30 nap legalacsonyabb ára ezen a weboldalon
Aktuális ár: a vásárláskor fizetendő ár
Tervezett ár: előkészületben lévő termék tervezett könyvesbolti ára, tájékoztató jellegű, nem minősül ajánlattételnek
Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

Ráció KiadóKiadványszám: 264Példás asszonyokNői szerepek változása a protestáns halotti beszédek tükrében (1711–1825)Szerző: V. László ZsófiaKik voltak a „példás asszonyok”? Mely tulajdonságok és tevékenységek emelhettek egy nőt a példaképek sorába?
Találkozzunk könyvvásárainkon!
Leírás
Ráció KiadóKiadványszám: 264Példás asszonyokNői szerepek változása a protestáns halotti beszédek tükrében (1711–1825)Szerző: V. László ZsófiaKik voltak a „példás asszonyok”? Mely tulajdonságok és tevékenységek emelhettek egy nőt a példaképek sorába? Kik voltak, akik megszegték a normákat? A 18. század elejétől a reformkorig tartó időszakban a társadalmi, politikai, eszmei változásokkal párhuzamosan módosultak a nők feladatai, az életterük, sőt az is, hogy a férfiakhoz miként viszonyulhattak. A könyv e folyamatokat mutatja be egy elsőre talán szokatlan forrástípus segítségével: az erdélyi református elit körében különösen népszerű halotti beszédek révén képet alkothatunk a változások üteméről és ellentmondásairól, a kortársak nézetkülönbségeiről. Az elemzés során arra is választ kapunk, miért jelentették meg a halotti beszédeket, milyen területi, társadalmi, felekezeti jellegzetességekkel és használati módokkal találkozhatunk.A könyv egyik megkapó alakja, Daniel Polixéna bárónő. Mint példája mutatja, a női feladatokkal kapcsolatos elméleti viták mellett az élet sokszor más helyzetet teremtett, olyan szerepekbe kényszerítve az asszonyokat vagy éppen olyan lehetőségeket biztosítva számukra, amelyek hagyományosan férfiakra tartozó területnek számítottak. A bárónő férje, Wesselényi István halála után gyermekei nevelése és a birtokok igazgatása mellett irodalmi tevékenységet is folytatott, és gyermekeit, köztük négy lányát ugyancsak erre ösztönözte. Egyeseket lenyűgözött a munkája, másokból ellenszenvet váltott ki határozott és vérmes természete, ő viszont kiállt amellett, hogy megfelelő oktatás révén a nők is képesek lesznek a férfiakkal azonos szellemi munka végzésére, ami végső soron Isten dicsőségére és az egész közösség javára válik.V. László Zsófia történész, levéltáros, Budapest Főváros Levéltárának munkatársa. Fokozatát az ELTE BTK Művelődéstörténeti Doktori Programján szerezte. Elsősorban a női szerepek változásait, illetve a főváros 18–20. századi történetét kutatja.Megjelenés éve: 2020Terjedelem: 392 oldalISBN 978-615-5675-35-5Bolti ár: 3499 FtMegrendelhető: Ráció Kiadótel.: (1) 321-8023e-mail: racio@racio.huwww.racio.hu
Adatok
Raktári kód:
L04868
ISBN:
9786155675355
EAN:
9786155675355
Megjelenés:
2020.
Hozzászólások