Ma a magyar őstörténet-kutatásban két, egymásnak ellentmondó szemlélet hadakozik egymással. Az egyik a hivatalos, akadémikus történettudomány, amely szerint az Urál környéki őshazából származó kis finnugor népecske vagyunk, akik primitív és pogány idegenként érkeztek a X. században a Kárpát-medencébe, a művelt Európába. A másik megközelítés szerint mi vagyunk az emberiség ős-népe, minden nép és nyelv tőlünk ered, valaha belaktuk az egész földet, királyságunk volt az elsüllyedt Mu kontinensén és Atlantiszon, de legalábbis a Kárpát-medence volt az őshazánk.
Nos, hol az igazság?
Ebben a könyvben a szerző igyekszik eligazítani az olvasót a történelmi tévelygések útvesztőjében, s teszi mindezt politikától és elfogultságtól mentesen. Kövesi Péter azt vallja: "Ha létezik olyan, hogy magyar lélek, magyar lelkiség - márpedig véleményem szerint létezik -, akkor attól mi sem áll távolabb, mint az agresszív gyűlöletkeltés, amivel sajnos mostanság túlságosan is sokat találkozunk."
Kövesi Péter 1952-ben született Debrecenben. Eredeti foglalkozása fotós, alkalmazott grafikus és kiállításrendező, de tanult történelem-népművelés szakon is. Mindezek mellett kamaszkorától foglalkozik ezotériával, spiritualitással, filozófiával és lélektannal. Elsősorban az a keleti tudás érdekli, amely a mai nyugati ember életét teljesebbé és egészségesebbé teheti.
Rengeteg cikket és tanulmányt publikált napi- és szaklapokban. 2006-ban jelent meg Időkapu című kötete a reinkarnációs és korregressziós terápiákról, 2010-ben Ráadás címmel verseit adta közre.
A Tarandus Kiadónál megjelent könyvei: Utazások Ezotériában (2011), A Pilis-összeesküvés (2011), Nem leszek nemecsek! (2012), A Vaskorona (2014).
A csodaszarvas nyomában eredetileg 2012-ben jelent meg, a jelenlegi a második, szövegét tekintve változatlan, formátumában azonban megújult kiadás.